Nisan
16 Salı

Karalığın Yüreği

Sal, 16 Nisan 2024 (20:30 - 21:35)
Merkez Efendi Belediyesi Kültür Merkezi

Açıklama

Karalığın Yüreği Tiyatro Oyunu

Süre: 65 Dakika / Tek Perde

1992 Yılında Zonguldak Kozlu’da meydana gelen Grizu Faciası’nda 264 Madenci hayatını kaybetmişti. Karalığın Yüreği, patlama ile birlikte o madencilerden birinin elektrikleri kesilen evinde yaşananları gerçek anılardan yola çıkarak bizlere anlatıyor.

Evde tek başına, Karanlıktan korkan ressam bir kadın, bir madenci eşi; elektriklerin gelip aydınlığa kavuşmayı beklerken, hayatının pek çok evresinde yaşadığı travmalarla ve yaşam süreçleriyle yüzleşiyor.

Işığı nefes almaya eşdeğer tutan bu kadının, hayatının en büyük sevgisini karanlıklara teslim edişini ve ardından yaşadığı psikolojik ve siyasal dönüşümü derinlemesine işleyen Karalığın Yüreği; sadece Zonguldak’tan değil Soma’dan, Ermenek’ten, resmi veya kaçak pek çok maden ocağından gerçek öyküleri korkusuzca sahneye taşıyor.

1991 Büyük Madenci Yürüyüşü günlerini, maden ocaklarının içini, Devrekli Metin’i, Karamanlı Ali’yi, boşaltmak zorunda kalınan madenci lojmanını, kliniği, yalnızlığı ve sıkışma hissini kendi bedeninizde ve ruhunuzda hissedeceğiniz Karalığın Yüreği, Tükiye’de ve dünyada baş karakteri kadın olan tek madenci oyunu olması özelliğini de taşıyor.

Bilet Fiyatları

Biletler

Online rezervasyon kapandı

Etkinlik Takvimi

Salı, 16 Nisan 2024

20:30 - 21:35  

İade Politikası

0 days önce iptal edebilirsiniz
Mesaj Gönder

Send mail success

Send mail failed

Please enter input field

reCAPTCHA verification failed. Please try again.

Etiketler

Konser, tiyatro, sinema, spor ve daha fazlası…

Hakkımızda

Uygulamayı İndir

apple-store
google_play
© 2023 projeOZ. Tüm hakları saklıdır.